Най-великият пътеводител за Коневъдството

Наред с конезавод „Кабиюк“, който продължава да съществува и след Освобождението, се откриват още няколко завода, които извеждат коневъдството в България на европейско ниво. Най-важните сред тях са:

Плевенската порода коне е създадена чрез сложно въз­производително кръстосване в конезавод „Клементина" край Плевен. Кобилите, използвани за разплод са били с различен произход - делиормански, местни подобрени, полукръвни и англо-арабски.

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Елитната част от породата се развъжда в конезаводите Кабиюк гр. Шумен и Стефан Караджа гр. Балчик, както и в частни племенни ферми. През последните десетилетия значително са усъвършенствани стопанските и най-вече спортните качества на конете от тази порода.

Отглеждането на биволите е сходно с това на традиционното говедовъдство.

с оглед още по-пълното задоволяване на планинските райони с подходящи за работа коне, а също така потребностите от коне за любителска езда, конен туризъм и детско-юношеските спортни школи. Коневъдство Развъждането на коне от тази порода е съсредоточено в коневъдната ферма в гр. Разлог и в частни стопани в Старозагорски район.

Този сайт използва „бисквитки“ с цел по-добро обслужване на своите посетители. Научете повече.

Успешно положилите държавни изпити по теория и практика на професията, получават Свидетелство за професионална квалификация.

Отложиха делото срещу фермера, обвинен за нехуманно отношение към коне

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Възможности за кариерно развитие – Лицата, придобили професионална квалификация по професията „Работник в животновъдството”, имат възможност за повишаване на квалификацията си в курсове и семинари, организирани от обучаващи институции, браншови организации и др.

Времето на славяните има отрицателно влияние по отношение на коневъдството, а идването на прабългарите е нова епоха в неговото развитие. При тях успоредно с местните примитивни животни са от­глеждани и коне от висока ездова класа.

Патогените също могат да достигнат до конете чрез тяхната храна. Хигиеничните фуражи са в основата на успешното коневъдство. Чистотата около фуража и при съхранението му гарантира, че здравето на животните не е застрашено от гризачи, други вредители и плесени или микотоксини.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Най-великият пътеводител за Коневъдството”

Leave a Reply

Gravatar